I koupelna může být útulná. Ukážeme vám jak na to

Působí vaše koupelna chladně a prázdně? Přinášíme vám 4 tipy, jak ji zařídit tak, aby byla útulná a abyste se v ní cítili dobře.

Moderní koupelny jsou velmi minimalistické a čisté. Na někoho tak mohou působit chladným či neútulný dojmem, ba možná až nemocničně (?). Pokud chcete, aby i vaše koupelna působila příjemně tak jako zbytek vašeho domova, vyzkoušejte naše tipy na vytvoření skutečného "tepla".

Vzor může být i v koupelně

Jak si představíte koupelnu? Většinou bílá dlažba, bílé kachličky, bílé umyvadlo, bílá vana, bílá pračka a bílý nábytek. Poslední roky ale frčí i černé obklady a dlažba. A co tak vnést trochu duhy i do koupelny? Zajímavé a energetické vzory dokáží každé místnosti vdechnout život.

A jak barvy a vzory využít?

  • zvažte použití vzorovaného stínítka, pokud máte okno
  • vyberte ručníky v hravých barvách
  • zavěste na stěnu barevnou ilustraci v rámu
  • zkuste vzorovaný sprchový závěs se šedo-bílým proužkem

Tyto nápady jsou časově a finančně nenáročné, respektují klasické barvy v koupelně a se vzory vám umožní zacházet podle nálady nebo současných trendů.

Kvalitní nábytek do koupelny

Jak jinak. Nábytek vždy dělá pokoje útulnější. Jaký koupelnový nábytek zvolit?

  • koupelnové sestavy
  • umyvadlové skříňky
  • regály a poličky

Náš tip: Samostatně stojící otevřená skříňka s policemi vám poskytne základní úložiště a vytvoří úplně jiný dojem než police nebo uzavřená skříň. Mnohé další, ale i tuto, najdete na Biano.cz.

Koupelně dodejte i přírodní materiály, které působí teple a útulně. Dřevěný nábytek, doplňky z kameniny nebo ratanový koš na špinavé prádlo. Pro odvážnější to zase mohou být ručníky se zvířecím potiskem nebo třásněmi.

Čarujte se zrcadly

Zrcadla bez rámu jsou v koupelnách velmi funkční, ale pokud jím chcete dodat šmrnc, zvolte zrcadlo s výrazným netypickým rámem.

Případně můžete jít do ještě extravagantnější varianty - kulatého závěsného zrcadla, které na stěnu zavěsíte pomocí lana, čímž do koupelny přidáte další přírodní prvek.

Stylové umyvadlo

Umyvadlo nemusí být porcelánové a můžete se vyřádit i jeho výběrem. Během posledních let jsou trendy umyvadla vyřezávané ze dřeva, kamene a betonu či dokonce foukaného skla. Rovněž máte možnost zvolit atypické vodovodní kohoutky - láká vás více mosaz nebo bronz?

Další zajímavé články

Nepřehlédněte